De laatste cijfers van Android's fragmentatie zijn binnen.
Dat het mobiele besturingssysteem van Google een stuk meer gefragmenteerd is dan iOS weet vrijwel iedereen al. De techgigant probeert er alles aan te doen om die zware fragmentatie tegen te gaan en met eigen initiatieven de fabrikanten ervan probeert te overtuigen Android-updates uit te delen. Den kbijvoorbeeld aan Project Treble en Android One-smartphones.
Dat deze initiatieven vooralsnog niet het gewenste resultaat oplevert, zien we terug in de fragmentatiecijfers. De laatste peilingen zijn verwerkt in een diagram en tonen dat Android Oreo (8.0 en 8.1) licht is gestegen: van 12,1 procent naar 14,6 procent. Eén op de zeven Android-smartphones draait kortom op Android Oreo.
Pikanter zijn de statistieken voor Android Pie. De nieuwe versie is een maandje geleden gelanceerd door Google, maar is nog nergens te bekennen in de taartdiagram. De uitrol komt ook van P langzaam op gang. De verwachting is dat pas over enkele maanden er een deel van de diagram besteed wordt aan Android Pie.
Op dit moment draaien enkel de Pixel-smartphones van Google op Android Pie. De verwachting is dat de vlaggenschepen van Samsung, Huawei, Nokia en noem maar op binnenkort ook Pie krijgen, maar ten opzichte van Apple’s iOS is het wederom huilen geblazen.
8 reacties
Ondertussen draait alles prima, maandelijks vrijwel maandelijks security updates dus niks te klagen.
Mind you dat vele ‘nieuwe’ features al lange tijd (soms jaren) in de diverse schillen al te vinden was.
De enigen die zich er echt druk om maken zijn de Apple fanboys en mensen die zelf geen Android draaien…
Die mensen willen gewoon dat een smartphone werkt en klaar. Dit verklaart ook de groeiende aantallen op het Android platform.
Dat het idealer zou zijn als we allemaal binnen een maand de nieuwste Android versie hadden is een feit maar de realiteit is dat zoiets NIET simpel te realiseren is met 1000en verschillende hardware platformen.
Nogmaals, een Utopie en de gemiddelde gebruiker boeit het geen reet.
Draai nog steeds android 6.0 op mijn Note 4 met de laatste Google Pixels launcer. Heb een aantal weken met een S9 mogen spelen. Mis ik iets? Totaal niet. Ja, betere hardware (op papier) maar op softwaregebied komt Android 9 nu pas met veel functies die al jaren via apps toe te voegen zijn of standaard in een schil zit verwerkt.
Daarnaast kun je juist op XDA terecht voor een custom ROM of als je het safe wilt doen draai je LineageOs, mocht je graag je toestel langer willen voorzien van updates.
Dat je niets mist tussen een note 4 en S9 zegt ook genoeg
Foei fandroids … foei
Misschien even een keer een android toestel proberen?
In deze post niet … maar julie hebben heel vaak aangehaald dat ios niet compleet is en dat je die compleet moet maken met overal een appie voor te downloaden. En nu praat je hetzelfde goed wanneer het over android gaat. Schillen en losse apps downlollen en dan merk je geen verschil tussen versies … toch ?
Gaat mij er gewoon om dat het updaten van een OS tegenwoordig wordt bestempeld als noodzakelijk terwijl veel functies in een update wel “geinig” zijn om even mee te stoeien en that’s it. Voor mij althans. En idd, mocht er iets interessants tussen zitten dan kun je altijd nog kijken of het via een losse app kan, mocht je de nieuwe Android update niet beschikbaar zijn voor je smartphone.
Zijn we nu weer vriendjes?