Vodafone gooit weer eens geld over de balk en lanceert een ‘concurrent’ voor het super populaire WhatsApp. De dienst heet Vodafone Message+ en heeft SMS als basis. Moehahaha!
Op dit moment is Message+ alleen nog beschikbaar voor klanten van Vodafone met een Android telefoon, maar aan apps voor iOS en Windows Phone schijnt gewerkt te worden. Chatberichten worden verstuurd via internet, zoals bij WhatsApp, maar de app heeft ook de mogelijkheid om sms’jes en mms’jes te versturen, en dat is de manier waarop Vodafone geld wil verdienen met deze dienst.
Message+ is gebaseerd op joyn, een platform dat wordt ondersteund door grote telecomaanbieders zoals Vodafone, Deutsche Telekom en TelefĂłnica. Het probleem is echter dat het nog niet zo wil aanslaan bij het grote publiek. Als andere providers ook apps op basis van joyn lanceren dan kunnen die met elkaar communiceren.
De app staat momenteel al in de Google Play Store, maar downloaden schijnt nog niet mogelijk te zijn. (via: telecompaper.com)
Jippie, nĂłg een alternatief. Ze hadden er wat eerder bij moeten zijn. Ik blijf lekker bij whatsapp.
Wat is op het moment het beste alternatief voor Whatsapp?
@dotternetta: Ik vind zelf Hangouts van Google fijn werken. Ook is er nog BBM (BlackBerry Messenger oftewel pingen. Viber is ook een volwaardig alternatief, hiermee kan je ook kosteloos bellen via Wifi.
@dotternetta: iMessage?
@Vincent: alleen als iedereen waarmee je communiceert en iDevice heeft. Anders is het nog geen allround oplossing zoals WhatsApp.
@dotternetta:
BBM! eindelijk een redelijke dienst voor zowel android als iPhone.
Wat een grap. Eerst heftige rechtzaken voeren tegen diensten als Whatsapp, om vervolgens zelf een slap aftreksel daarvan op de markt te brengen..
@lextalionis: sinds wanneer heeft Vodafone rechtszaken tegen WhatsApp gevoerd dan? Nog nooit iets over gehoord of gelezen.
@robertr: Ik denkt dat hij bedoeld dat providers tegen zulke diensten waren in het begin omdat niemand meer smste.
Leuk geprobeerd Vodafone. Doeii… :’)